Firma Rudbeckia vznikla v roku 1998

Po absolvovaní Mendelovej zahradníckej a lesníckej univerzity v Brne, po piatich rokoch štúdia najskôr v Jihlave, potom v krásnom prostredí plnom prírody v Lednici na Morave, niekoľkých realizáciách počas štúdia a praxi v zahraničí sme založili firmu, ktorá ponúka komplexné služby v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry.

V roku 2008 som absolvovala autorizačné skúšky a tým sa rozšírila projektová činnosť firmy. Pod našou značkou sa projektovali revitalizácie verejných priestranstiev ako sú parčíky, parky, sídliská, detské ihriská.

V roku 2010 som získala odbornú spôsobilosť na vyhotovovanie Dokumentou Starostlivosti o dreviny, ktorý môžu obce a mestá využiť pri údržbe verejnej zelene.

Názov firmy vznikol už pri štúdiu na vysokej škole, kde ma táto rastlinka očarila svojím nenápadným vzhľadom v jarnom období a prekvapivo žiarivou záplavou žltých kvetov osviežujúcich záhradu od najteplejších mesiacov až do babieho leta.

Rudbeckia fulgida – Rudbeckia žiarivá

Rudbeckia fulgida – Rudbeckia žiarivá

Patrí medzi najkrajšie z celého rodu Rudbeckia. Rastlina je vysoká 70 až 80 cm. Má guľatý, kríkovitý habitus so silnými, vzpriamenými kvetnými stonkami. Má úzke, drsné listy. Kvitne od júla do septembra výraznou zlatožltou farbou v hustej záplave kvetov. Jednoduchý kvetný úbor má dosť vypuklý tmavohnedý terč. Rudbeckia je veľmi nenáročná trvalka.

alt

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.